Wyjazd do Kina ZORZA – gr. II i III, 12.12.2014r.

I znów kolejny wyjazd. Tym razem przedszkole opuściły ŻABKI z gr. II i KRASNALE z gr. III, którzy 12 grudnia wyruszyły do Kina ZORZA na bajkę: „ŻÓŁWIK SAMMY”.

Była to bardzo zajmująca historia. Urodzony na kalifornijskiej plaży żółw morski Sammy rozpoczyna wędrówkę w kierunku morza. Znajduje i traci miłość swojego życia, śliczną, nowo narodzoną żółwicę o imieniu Karola. W trakcie trudnej i pełnej przygód podróży przez oceany, którą muszą przebyć wszystkie żółwie, zanim powrócą na swą ojczystą plażę, Sammy wymyka się wielu niebezpieczeństwom, mając nadzieję na ponowne spotkanie Karoli. Wraz z najlepszym kumplem Jaśkiem widzi, jak źli ludzie krzywdzą planetę. Są jednak też i ludzie dobrzy, którzy ratują Sammyego. Nasz mały żółw walczy z piraniami, ucieka przed drapieżnym ptakiem i poszukuje tajemniczego, ukrytego przejścia. Pewnego dnia, przeżywszy wiele przygód i po pokonaniu licznych przeciwieństw losu, Sammy odnajduje Karolę. Ona również nigdy o nim nie zapomniała.

Nasze dzieciaki oglądały bajkę z wielkim przejęciem i bardzo przeżywały wszystkie perypetie przesympatycznego żółwika, a po powrocie do przedszkola z wielkim przejęciem opowiadały o jego przygodach.