NASZA PRZEDSZKOLNA WIGILIA - 23.12.2014r.

„Wigilijny Wieczór, opłatek na stole, zapach potraw wśród płonących świec; betlejemska gwiazda mruganiem wesołym niesie ziemi swą niebiańską pieśń...”

Wigilia – to chyba najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia. W domach jest wtedy uroczyście i dziwnie urokliwie.

Ale nie tylko w domach. W naszym przedszkolu również.

I tak w dniu 23 grudnia, czyli w przeddzień tej prawdziwej Wigilii, wszyscy zgromadziliśmy się w pięknie przygotowanej sali gr. II, aby wspólnie przeżyć magię zbliżających się świąt. Najpierw były więc życzenia i łamanie się opłatkiem. Potem delektowaliśmy się pysznym barszczykiem z grzybami oraz pierogami. Następnie było wspólne kolędowanie i rozmowy przy wigilijnym stole. Uroczystą atmosferę czuły nawet nasze najmłodsze przedszkolaki, które tym razem nie marudziły przy jedzeniu i bez problemu zjadły całe porcje.

Takie podniosłe chwile nie tylko przybliżają dzieciom nasze tradycje i zwyczaje świąteczne, lecz również, co ważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Więcej zdjęć w Galerii...