DOKARMIANIE PTAKÓW – gr. V, 9.01.2015 r.

„Chociaż wokół sroga zima, nie zgłodnieje nam ptaszyna - my o ptakach pamiętamy i je zawsze dokarmiamy”

Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach, jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki.

DINOZAURY z grupy V dbają o to, aby różne ptaszki podczas tegorocznej zimy nie były głodne. W przedszkolnym ogrodzie dzieci wykładają do ich dyspozycji przeróżne ptasie smakołyki.

Dokarmiając ptaki, przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

A przy okazji, korzystając z pięknej, zimowej aury dzieci łączą przyjemne z pożytecznym i beztrosko baraszkują w naszym zaśnieżonym ogrodzie.