III audycja muzyczna z YAMAHĄ - 14.01.2015 r.

„W ŚWIECIE SKRZYPIEC”

W dniu 14 stycznia już po raz trzeci w tym roku gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków ze Szkoły Muzycznej YAMAHA, którzy przybyli do nas z kolejną audycją muzyczną. Jak zawsze zajęcia prowadził p. Mateusz Płonka, a jego gościem tym razem był skrzypek, p. Piotr Ogorzelec.

Goście zabrali nas w zaczarowany świat muzyki i instrumentów muzycznych. Tym razem dzieci poznały dokładnie skrzypce, a więc ich rodzaje – skrzypce klasyczne i elektryczne oraz altówkę; ich budowę i sposób gry, a także techniki gry na tym szlachetnym instrumencie. Dzieci zapoznały się z więc z takimi trudnymi nazwami jak: legato, staccato, pizzicato i tremolo.

Oczywiście najbardziej podobała nam się wirtuozerska gra p. Piotra. Mogliśmy bowiem posłuchać w jego wykonaniu m.in. fragmentu „Skrzypka na dachu”, muzyki ludowej, a także „Barcelony” zespołu PECTUS.

Z niecierpliwością czekamy już na kolejną audycję...