CHEMICZNE SHOW - gr. III, IV i V; 15.01.2015 r.

W czwartek, 15 stycznia odwiedziły nas studentki chemii z Politechniki Rzeszowskiej,p. Sabina Kleczyńska  oraz p. Sylwia Flaga, które w ramach projektu „NitroGeniusz" przedstawiły nam „CHEMICZNE SHOW". Na pokaz składały się ciekawe, kolorowe i efektowne eksperymenty chemiczne, które zachwyciły wszystkie dzieci.

Mogliśmy zobaczyć m.in. eksperymenty z wykorzystaniem suchego lodu, ciekłego azotu, magię barwnych cieczy, zaskakujące dymy, wybuchy, latające piłeczki i wiele innych.

Dzieci były zachwycone przedstawionymi pokazami chemicznymi i bardzo chętnie pomagały w prezentowaniu bezpiecznych doświadczeń. Mamy nadzieję, że zajęcia te pokazały dzieciom, że nauka chemii może być ciekawa, kolorowa i zabawna, dały im możliwość do kreatywnego i praktycznego zdobywania wiedzy oraz rozwijania różnych umiejętności, a dzięki fascynującym doświadczeniom zostały zainspirowane do odkrywania świata pełnego chemicznych zagadek.

Więcej zdjęć w Galerii...