MINI MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO – zajęcia edukacyjne, 20.01.2015 r.

W dniu 20 stycznia przedstawiciele WORD w Rzeszowie przeprowadzili z naszymi przedszkolakami zajęcia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane ze znakami drogowymi obowiązującymi w ruchu pieszym, z rodzajami sygnałów sygnalizacji świetlnej, poznały środki transportu publicznego i zostały pouczone o przestrzeganiu zasad bezpiecznego zachowania się na przystankach komunikacji publicznej oraz podczas podróżowania. Były to zajęcia praktyczne z wykorzystaniem MINI MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO, gdzie dzieci poprzez zabawę miały możliwość przyswoić sobie nowe wiadomości oraz utrwalić już posiadane umiejętności dotyczące zasad bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym.

Podczas zajęć dzieci miały również możliwość obejrzeć film edukacyjny pt.: „Bezpieczna droga z radami SPONGEBOBA”, którego myślą przewodnią było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo przedszkolaka jako pieszego, rowerzysty oraz pasażera, a jego głównym bohaterem był chłopiec Filip.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali materiały dydaktyczne w postaci opasek odblaskowych samozaciskowych z algorytmem pierwszej pomocy, które będą wykorzystywane przez dzieci do poprawy ich widoczności, a także pamiątkowe dyplomy i kolorowanki.

Więcej zdjęć w Galerii...