JASEŁKA dla Babci i Dziadzia – gr. V, 23.01.2015 r.

„Kochamy nasze babcie i dziadków też kochamy, w Dniu Babci i w Dniu Dziadka - życzenia im składamy!”

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu DINOZAURY z gr. V, również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie jasełkowe.

I tak, 23 stycznia o godz. 13.00 sala gimnastyczna ponownie zapełniła się miłymi gośćmi. Dzieci z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie uroczystości. Na twarzach przedszkolaków widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały wzruszające Jasełka, wcielając się w rolę Matki Boskiej, Świętego Józefa, pastuszków, aniołków i trzech króli. Było pięknie, a po występie młodzi aktorzy wręczyli swoim najbliższym własnoręcznie wykonane prezenty. Wszyscy zgromadzeni z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość, przywiązanie i szacunek, a wielu gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. I na tym zakończyła się część „oficjalna”.

A potem... potem przyszła kolej na wspólną zabawę. Były więc tańce („Mam chusteczkę haftowaną”, „Kaczuszki”, „Macarena” i „Polka kowbojka”) – nikogo nie trzeba było namawiać do zabawy, a nawet objawiły się liczne taneczne talenty! W międzyczasie można było napić się soku i zjeść coś słodkiego. A na zakończenie spotkania dzieci wraz ze swoimi babciami i dziadziami wyczarowały zimowe pejzaże malując pastą do zębów na ciemnych kartkach.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków. A tak to wyglądało!

Więcej zdjęć w Galerii...