Dzień Babci i Dziadzia – gr. III, 29.01.2015 r.

„Kiedy mrozik w styczniu trzyma, kiedy jeszcze dobra zima, święto Dziadków obchodzimy, szczęścia, zdrowia Im życzymy!”

W czwartek, 29 stycznia o godz. 13.00 odbyła się w naszym przedszkolu druga w tym dniu uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, a jej gospodarzami były KRASNALE z gr. III.

Dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków, aby przedstawić im specjalnie przygotowany na tę okoliczność program artystyczny. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki („Babcia i Dziadek”, „U Babci jest słodko”, „Babcie w kapciach”, „Piosenka o dziadku”) i tańczyły („Siedmiokroczek”). Była także inscenizacja, chłopcy grali na instrumentach, a dziewczynki przedstawiły „Taniec z laseczkami”. Następnie dzieci zaprosiły babcie do wspólnego walczyka, a z dziadziami zatańczyły dyskotekowe rytmy. A potem, aby odpocząć, wnuki zrobiły swoim babciom „masażyk”

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na soczek i słodki poczęstunek, oraz obdarowani upominkami.

A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wspólnie ze swoimi ukochanymi babciami i dziadkami wykonały wspólnie kwiatowe kompozycje z kolorowego papieru.

Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i chwile wspólnie spędzone z wnukami.

Więcej zdjęć w Galerii...