ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA - 17.02.2015 r.

„Bo koty są dobre na wszystko. Na wszystko, co życie nam niesie. Bo koty, to czułość i bliskość - na wiosnę, na lato, na jesień. A zimą, gdy dzień już zbyt krótki i chłodnym ogarnia nas cieniem, to KOT - Twój przyjaciel malutki, otuli Cię ciepłym mruczeniem...”

We wtorek, 17 lutego - nasze przedszkolaki przyłączyły się do obchodów„Światowego Dnia Kota”. Święto to obchodzone jest w Polsce już od ośmiu lat. Powstało z inicjatywy Wojciecha Kurkowskiego, redaktora miesięcznika Kot.

W PP-6 uroczystość ta stała się okazją do wspólnej zabawy z dziećmi w poszczególnych grupach. Podczas zajęć przedszkolaki poznały zwyczaje, nawyki oraz rasy kotów. Zapoznały się ze sposobami ich pielęgnacji, kocimi obyczajami, poznały wiele ciekawostek z ich życia, np.: po co kotu wąsy?, dlaczego kot poluje na myszy?, dlaczego kot mruczy?, dlaczego koty tak dużo śpią?

Dzieci słuchały bajek i wierszyków tematycznych, bawiły się przy piosenkach o kotkach, wykonały też wiele prac plastycznych. Nie zabrakło również wesołych „kocich” zabaw i konkursów, takich jak: toczenie kłębka wełny, polowanie na myszy, rzut kłębkiem wełny do celu, przejście na czworakach po płocie (ławeczce), zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz wymiauczenie fragmentu dowolnej piosenki.

Więcej zdjęć w Galerii...