Teatrzyk: „PSIE SERCE” - 18.02.2015 r.

W dniu 18 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Firmy Artystycznej „ZIELONY MELONIK” z Jarosławia, którzy zaprezentowali nam bajkę pt.: „Psie serce”.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały i przeżywały historię Julki i jej psa Azora, która pokazała nam, że każdy musi być odpowiedzialny za powierzone mu zwierzęta.

Julka to bardzo wesoła dziewczynka, która zawsze marzyła o zwierzątku. Nie ważne czy to będzie chomik, żółw, papużka czy kotek. Najlepiej, żeby to był prawdziwy, taki naprawdę prawdziwy pies. Jednak mieć pieska to ogromna odpowiedzialność: trzeba wychodzić z nim na spacery, dbać o jego miskę i sierść. Piesek to przyjaciel, który da ci całą miłość psiego serduszka, ale… Julia doskonale o tym wie i obiecuje swoim rodzicom, że będzie przykładnie zajmowała się psiakiem. Tylko niech już jej kupią takiego małego, ślicznego, puchatego, słodkiego szczeniaczka. A kim okaże się ten słodki szczeniaczek? To Azor - wesoły psiak, który z niejednego pieca chleb jadł. Miał już kiedyś swoją rodzinę, a teraz jest w schronisku dla zwierząt.

„Psie serce” to bajka, która kształtuje w dziecku odpowiedzialne zachowania wobec zwierząt.

Dzieci podczas przedstawienia świetnie się bawiły, o czym świadczą ich uśmiechnięte buzie.