MALI CUKIERNICY – gr. I ozdabia babeczki, 19.02.2015 r.

W ostatnich dniach nasze najmłodsze KACZUSZKI z gr. I poznawały zawody związane z kulinariami. Między innymi dzieci poznały, na czym polega praca cukiernika. W czwartek, 19 lutego - same mogły się o tym przekonać, gdyż samodzielnie ozdabiały czekoladowe babeczki, które upiekła dla nich p. Ania Małachowska. Dzieci najpierw ukręciły lukier, a potem kolorowały go barwnikami spożywczymi. Następnie ozdabiały babeczki barwnymi lukrami i cukrową posypką.

Oczywiście tuż przed zajęciami wszyscy przypomnieli sobie, co należy zrobić, aby zabrać się do pracy. Kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych przed pracami kuchennymi to przecież bardzo ważna sprawa. A najlepsze rezultaty można osiągnąć poprzez samodzielne eksperymentowanie dzieci, zabawę w gotowanie czy pieczenie.

A później trzeba było oczywiście sprawdzić, jak to smakuje! Nam smakowało!!! To były naprawdę przepyyyszne zajęcia!