POKAZ SZTUKI CYRKOWEJ – gr. II-V, 19.02.2015 r.

Spotkanie w ramach realizowanego programu pt.: „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy" – CYRKOWIEC

W czwartek, 19 lutego - dzieci z gr. II, III, IV i V wzięły udział w pokazie sztuki cyrkowej w wykonaniu p. Marcina Fornala z Pracowni Warsztatów Edukacyjnych „FIGARO” oraz p. Mariusza Zabrzeskiego z RDK-Staromieście w ramach realizowanego projektu: „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy”.

W czasie pokazu przedszkolaki miały okazję obejrzeć pokaz żonglerki z wykorzystaniem kolorowych chustek, piłeczek, flowersticków, poi i maczug, oglądały sztuczki z wirującymi talerzykami oraz ewolucje z diabolo. Jednak wszystkim dzieciom najbardziej podobał się pokaz z wykorzystaniem mechanicznych skaczących szczudeł.

Dzieci bardzo chętnie próbowały swoich sił w wykonywaniu prostych ćwiczeń sprawnościowych. Takie zabawy i zajęcia cyrkowe sprzyjają rozwojowi kreatywności, kształcą koordynację, poczucie rytmu, wyrabiają refleks i twórcze myślenie oraz poprawiają koncentrację. To był świetny pokaz i dobra zabawa!

Więcej zdjęć w Galerii...