„PO PROSTU KOCI ŚWIAT...” – gr. IV, 25.02.2015 r.

Zajęcia biblioteczne (biblioteka – filia nr 16) – spotkanie trzecie

W środę, 25 lutegoTYGRYSKI z gr. IV wyruszyły na kolejne już zajęcia biblioteczne. Tym razem jednak wybrały się do nowo powstałej filii nr 16, która mieści się przy ul. Gromskiego 10c, a więc po sąsiedzku.

Po przyjściu dzieci zapoznały się z nową placówką oraz pracującymi tam paniami. Naszą gospodynią została p. Gosia, która zabrała dzieci do „kociej krainy”. Dzieci wymieniały koty znane z różnych bajek. Rozmawiały na temat tych miłych zwierzaków, słuchały o różnych ciekawostkach związanych z nimi, np. do czego kotom służą wąsy?, jak koty robią koci grzbiet? (zabawa ruchowa), co oznacza łaszenie się kota? Przedszkolaki dowiedziały się również, jak bardzo cenione były koty w starożytności i dlaczego.

Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę o kotku, pobawiły się w skojarzenia tematyczne, wzięły udział w zabawie metodą zdań niedokończonych oraz pokolorowały maskę kota.

A na zakończenie dzieci pozytywnie przeszły quiz podsumowujący wiadomości o kotach i pozowały do pamiątkowego zdjęcia. Oczywiście wszyscy otrzymali w nagrodę za udział w zajęciach pyszne cukierki. Dzieci pamiętały także o wypożyczeniu sobie pięknych książeczek do czytania w domu.