PUK, PUK! – TO JA, WIOSNA! – spacer gr. IV i V, 20.03.2015 r.

Przyjście nowej pory roku, wiosny – jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie z sobą budząca się do życia przyroda. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci same zajęły się hodowlą owsa, tulipanów, fasoli czy rzeżuchy. W wazonach pojawiły się bazie i gałązki forsycji. Nie zabrakło też prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów: zarówno kwiatów, roślin jak również ptaków. Pani Wiosna zawitała do naszego przedszkola. Dzieci śpiewały dla niej piosenki, rozwiązywały zagadki, a także przygotowały niespodzianki - jej portrety.

A po obiedzie, 20 marca - przedszkolaki z gr. IV i V wyruszyły powitać Wiosnę. Miały ze sobą Marzanno-Wiosenkę oraz kolorowe kwiaty z bibuły. Barwny korowód udał się ulicami naszego osiedla. Dzieci z wesołym śpiewem pozdrawiały nową porę roku, a wiosenne słońce rozświetlało roześmiane twarze dzieci. To był bardzo miły i wesoły spacer!