ŻABKI z gr. II robią pizzę - 27.03.2015 r.

Zajęcia w ramach projektu KIK-34

W listopadzie przedszkolaki z gr. II były na wycieczce edukacyjnej w Pizzerii DOMINIUM w Galerii Rzeszów, gdzie mogły obserwować profesjonalnego pizzera przy pracy. Natomiast dzisiaj, tzn. 27 marca same postanowiły zrobić ten pyszny włoski przysmak. Już od dwóch dni znosiły składniki na pizzę wegetariańską, a dziś zabrały się do pracy pod czujnym okiem p. Marty Widak i p. Halinki.

Przed przystąpieniem do czynności związanych z przygotowywaniem i wypiekaniem pizzy zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa oraz higieny podczas przygotowywania posiłków. W trakcie robienia pizzy dzieci miały możliwość wąchania przypraw (bazylii i oregano), ugniatania i wałkowania ciasta, smakowania składników (papryka, pomidory, kukurydza, ser żółty, cebula, pieczarki) oraz uczenia się odpowiedzialności za powierzone im zadania.

Gdy pizza trafiła do pieca, dzieci z niecierpliwością oczekiwały na efekt swej pracy. No i warto było czekać! Pizza okazała się przepyszna i błyskawicznie zniknęła z talerzy. Mniam…. Mniam…