„BAJKOWY TEATRZYK” – gr. IV, 10.04.2015 r.

Zajęcia biblioteczne (biblioteka – filia nr 16) – spotkanie czwarte

W dniu 10 kwietnia TYGRYSKI z gr. IV po raz kolejny już wyruszyły do Biblioteki nr 16. Tym razem tematem przewodnim spotkania były obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Z tej okazji nasze przedszkolaki mogły pobawić się w teatr. Na początku dzieci poznały takie określenia jak: kurtyna, publiczność, bisy, gong, trema, scena, sztuka, reżyser i scenografia. Bardzo pomógł im w tym tekst Krystyny Śmigielskiej „Teatrzyk”. W krótkim opowiadaniu pojawiła się większość problematycznych zagadnień, które zostały po kolei omówione i wyjaśnione.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Bardzo chętnie bawiły się pacynkami oraz zakładanymi na palce kukiełkami ilustrującymi bajkę „Jaś i Małgosia”. Na koniec „Tygryski” wykonały zakładane na rękę wizerunki zwierząt, które następnie zostały wykorzystane do odegrania scenki „Słoń na podwórku”.