PRZEDSZKOLAKI Z BIAŁO-CZERWONĄ – gr. V, 30.04.2015 r.

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze jest biel i czerwień. Czerwień - to miłość, biel - serce czyste. Piękne są nasze Barwy Ojczyste!”

W czwartek, 30 kwietnia - DINOZAURY z gr. V wyruszyły po śniadaniu na Rynek naszego miasta, aby wziąć udział w corocznej imprezie patriotycznej pod nazwą „PRZEDSZKOLAKI Z BIAŁO-CZERWONĄ”. Jest to spotkanie dzieci 5- i 6-letnich z przedszkoli rzeszowskich z okazji Dnia Flagi, które obchodzone jest w dniu 2-go maja.

Pogoda była piękna, więc praktycznie cały Rynek pełen był roześmianych przedszkolaków ubranych odświętnie i trzymających w dłoniach biało-czerwone chorągiewki. Dzieci przywitali: p. Henryk Wolicki, pełnomocnik Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. oświaty, opieki społecznej i osób niepełnosprawnych oraz p. Jacek Wojtas, Podkarpacki Kurator Oświaty.

Było uroczyście i patriotycznie. Dzieci wspólnie recytowały wiersze: „Barwy ojczyste"  Czesława Janczarskiego, „Katechizm dziecka polskiego" Władysława Bełzy” oraz „To jest Polska”. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy, a dzieci zaśpiewały także piosenkę „Płynie Wisła, płynie" oraz piosenkę „Polska". A na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaki zatańczyły poloneza.

To była piękna lekcja patriotyzmu dla naszych dzieci i mamy nadzieję, że na długo pozostanie ona w ich pamięci!