NAUKA GOLFA – gr. III i IV, 30.04.2015 r.

W czasie gdy dzieci z gr. V świętowały na rzeszowskim Rynku Dzień Flagi, 6-latki z gr. III i IV wzięły udział w projekcie pn. „Pierwsze kroki w nauce golfa drogą do aktywnego spędzania czasu wolnego, jako alternatywa dla negatywnych zjawisk społecznych wśród dzieci” zorganizowanym przez Stowarzyszenie „PRZEDSZKOLA PRZYSZŁOŚCI” w ramach realizacji zadania publicznego z Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Rzeszowa.

Była to sesja treningowa golfa, którą poprowadziła dla naszych dzieci p. Bogusława Twardzik z NTB ACTIVE Club w Głogowie Małopolskim. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega gra w golfa, obejrzały torby i kije golfowe oraz pokaz stroju golfisty.

Następnie dzieci przystąpiły do ćwiczeń rozgrzewających nadgarstków, rąk, nóg i kręgosłupa. Potem nadszedł czas na ćwiczenie technik uderzeń golfowych i techniki puttowania, czyli wbijania piłeczki do dołka. Mali golfiści dowiedzieli się, jak ważne jest ćwiczenie koncentracji oraz relaksacja poprzez oddech.

A na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za uczestnictwo. Ostatnim punktem dzisiejszego treningu było wybranie reprezentanta naszego przedszkola, który weźmie udział w I Turnieju Golfowym Przedszkolaków o Puchar Prezydenta m. Rzeszowa - została nim MAŁGOSIA MISIELAK z gr. IV. Turniej ma się odbyć w dniu 14 maja na polu golfowym NTB Active Club w Głogowie Młp.

Więcej zdjęć w Galerii...