„PSZCZÓŁKA MAJA” - gr. V, 28.05.2015 r.

Zajęcia biblioteczne (biblioteka – filia nr 16)

W dniu 28 maja dzieci z gr. V wybrały się na kolejne zajęcia biblioteczne do Filii Nr 16.

Tym razem za sprawą pań bibliotekarek nasze DINOZAURY przeniosły się do świata pszczółki Mai. Dzieci słuchały fragmentów bajeczki, przypomniały sobie pozostałych bohaterów -  trutnia Gucia, pajęczycę Teklę, konika polnego Filipa, mysz Aleksandra, dżdżownicę Magdę, żuka Teodora oraz wychowawczynię Mai i Gucia z ula – pannę Klementynę. Przedszkolaki odczytywały imiona i dopasowywały je do sylwet, rozwiązywały zagadki.

Następnie panie przeprowadziły zabawę dydaktyczną „Obiad czy przyjaźń” oraz zabawę ruchową „Łapanie motyli. A na zakończenie wszyscy wzięli udział w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone i oczywiście przyniosły ze sobą nową „porcję” świeżo wypożyczonych książeczek.