tel. +48 17 748 32 20
tel. +48 17 748 32 19
fax +48 17 748 24 40
35-231 Rzeszów, ul. Skrajna 1

Nasze motto

„Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie – naucz,
Jeśli nie wie – wytłumacz,
Jeśli nie może – pomóż”

                           Janusz Korczak

WYCIECZKA DO LEŚNEJ WOLI - 3.06.2015 r.

 

W środę, 3 czerwca - tuż po śniadaniu nasze przedszkole opustoszało. Wszyscy wygodnie ulokowaliśmy się w zamówionych autokarach i pojechaliśmy na wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną do Stadniny Koni „LEŚNA WOLA” w Głogowie Młp.

Po przybyciu na miejsce mogliśmy korzystać ze wszystkich atrakcji tego uroczego miejsca. Było więc oprowadzanie po stadninie, gdzie oglądaliśmy stajnie i boksy dla koni. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o koniach, ich hodowli, zwyczajach i żywieniu. Zapoznaliśmy się z działalnością stadniny oraz podstawowymi wiadomościami dotyczącymi jazdy konnej. Obserwowaliśmy też konie pasące się na łące. Bardzo fajna była również przejażdżka bryczką po terenie stadniny. Jednak najbardziej podobało się dzieciom oprowadzanie na koniach. Prawie wszyscy zdecydowali się usiąść na grzbiecie wybranego przez siebie wierzchowca i z góry patrzeć na świat.

Następnie przyszedł czas na relaks i zabawę. Dzieci biegały i spacerowały po całym terenie, odpoczywały na kocykach i „plażowały” na piaszczystym boisku. Chętne dzieci załapały się nawet na profesjonalny trening siatkówki plażowej, gdyż tutaj właśnie trenują zawodniczki ekstraklasowej drużyny Developres SkyRes.

A po trudach zabawy dzieci z apetytem zjadły pyszną kiełbaskę z grilla. Jeszcze chwila odpoczynku i już niestety trzeba było wracać do przedszkola. Szkoda, że czas tak szybko minął, za to wspomnienie tego wspaniałego dnia na pewno długo zostanie w naszej pamięci!...

Więcej zdjęć w Galerii...