PASOWANIE NA CZYTUSIA - gr. V i IV, 15.06.2015 r.

Zajęcia biblioteczne (biblioteka – filia nr 16)

W dniu 15 czerwca dzieci z gr. IV i V już po raz ostatni odwiedziły naszą  zaprzyjaźnioną bibliotekę przy ul. Gromskiego.

W czasie spotkania dzieci podsumowały całoroczny cykl zajęć, przypomniały sobie wszystkie zasady, jakie obowiązują w bibliotece oraz jak należy obchodzić się z książkami.

Następnie dzieci odgadywały, z jakiej bajki pochodzą pokazywane im rysunki; pobawiły się w kole w zabawę z piłką i odgadywanie literek, a potem układały z rozypanki literowej słowo: „biblioteka” oraz hasło: „Klub Czytusia”.

Zanim dzieci zostały magiczną różdżką zaczarowane w Czytusie, przedszkolaki złożyły uroczystą obietnicę:

MY – PRZEDSZKOLAKI, OBIECUJEMY,
ŻE KSIĄŻKI ZAWSZE SZANOWAĆ BĘDZIEMY,
BO CZYTANIE JEST FAJNE I NIE IDZIE NA MARNE,
A WIĘC CZYTAĆ BĘDZIEMY – TERAZ I KIEDY UROŚNIEMY.

A na zakończenie wszyscy mali czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomiki oraz książeczki.

Mamy nadzieję, że dla tych dzieciaków przygoda z książką dopiero się zaczyna i że nie trzeba ich będzie zmuszać ani specjalnie namawiać do czytania, bo przecież „kto czyta, ten żyje wielokrotnie...”

W Galerii zdjęcia gr. IV