Spotkanie z „UŚMIECHEM" – gr. II-V, 18.06.2015r.

W dniu 18 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu Dziecięcy Zespół Artystyczny „Uśmiech" z MDK w Rzeszowie, zorganizowany przez p. Małgorzatę Obrzut (naszą nauczycielkę oraz instruktora tańca w „Uśmiechu”). W spotkaniu wzięły udział dzieci z gr. II, III, IV i V.

Nasze przedszkolaki z wielką radością obserwowały popisy taneczne roztańczonych i świetnie wygimnastykowanych dziewcząt z zespołu. Najbardziej podobały im się wszelkiego rodzaju szpagaty, sznury, salta i gwiazdy – nie szczędziły wówczas gromkich braw ani okrzyków zachwytu.

Następnie chętne przedszkolaki mogły popisać się swoimi umiejętnościami, za które otrzymały brawa i pochwały. A na zakończenie wszyscy wspólnie odtańczyli wesoły taniec „kurczaków”

Celem tego spotkania było zachęcenie dzieci do wspólnych ćwiczeń, pokazanie tańca jako wspaniałej formy aktywności fizycznej oraz sposobu na nudę.

Mamy nadzieję, że niektóre nasze przedszkolaki rozpoczną swoją przygodę z tańcem właśnie w tym profesjonalnym i bardzo utytułowanym zespole. Nabór do grupy najmłodszej jest otwarty, a wszystkie potrzebne informacje można uzyskać w MDK (ul. Osmeckiego) lub w WDK (ul. Okrzei).

Zapraszamy także do odwiedzenia strony internetowej MDK oraz Zespołu „UŚMIECH”.