WYCIECZKA NA LOTNISKO – gr. II i V, 18.06.2015 r.

W dniu 18 czerwca ŻABKI z gr. II oraz DINOZAURY z gr. V wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka”, zorganizowaną przez p. Martę Widak.

Na początek wszyscy otrzymali specjalne identyfikatory i mogliśmy zacząć swoją przygodę. Dzieci zwiedzały terminal, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat służb pracujących na terenie portu oraz warunków podróżowania. Poznały krok po kroku tzw. „ścieżkę pasażera”, czyli odprawę biletowo-bagażową i kontrolę bezpieczeństwa.

Następnie z tarasu widokowego obserwowaliśmy lądowanie i start samolotu. Byliśmy także na płycie lotniska, gdzie oglądaliśmy różne specjalistyczne sprzęty oraz samochody, które wspomagają samoloty podczas lądowania: straż pożarną, samochód do odladzania oraz do przewożenia bagażów.

Zwiedzaliśmy także teren Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie podziwialiśmy prezentację sprzętu i pojazdów gaśniczych.

A na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały odblaskowe opaski oraz firmowe kalendarzyki i wróciły do przedszkola uśmiechnięte i bogatsze o nową wiedzę.