DZIEŃ MAMY I TATY ORAZ POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA – gr. V, 19.06.2015 r.

W dniu 19 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania przedszkola przez dzieci 5- i 6-letnie z gr. V, połączona z Dniem Mamy i Taty.

Dzieci z wypiekami na twarzach od samego rana wyczekiwały tej chwili. I wreszcie wybiła godz. 16.00 - można już wejść, pomachać rodzicom, a najważniejsze, że można dla nich zaśpiewać i zatańczyć. Przedszkolaki pięknie zatańczyły krakowiaka, wykonały kilka piosenek, wspaniale wypadły również podczas recytacji krótkich wierszyków.

Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamusiom i tatusiom prezenty, buziaki i uściski, a także własnoręcznie namalowane portrety rodziców.

Były również podziękowania dla rodziców za pomoc, wsparcie i współpracę, wręczane przez p. wicedyrektor Ewę Bartkowicz oraz panie wychowawczynie – Bogumiłę Florczak i Liliannę Domszy.

Kolejna część uroczystości to wręczenie dzieciom pamiątkowych dyplomów oraz upominków ufundowanych przez radę rodziców.

Nie zabrakło też podsumowań oraz podziękowań. Kończy się bowiem kilkuletni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci, z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań i wyzwań.
Nasze przedszkolaki wkrótce będą uczniami, rozejdą się do różnych klas. Pomimo, że żegnali się z przedszkolem na zawsze, to obiecali wspominać i odwiedzać nas często. Słowa wdzięczności można było także usłyszeć od rodziców, którzy gorąco podziękowali za kilkuletni trud wychowania, opiekę i rozwijanie samodzielności i umiejętności swoich dzieci.

Życzymy wszystkim udanych wakacji i wielu wspaniałych, słonecznych dni, a przyszłym uczniom samych sukcesów na kolejnym etapie edukacji.