Projekt INTERNATIONAL KINDERGARTEN - 13-17.07.2015 r.

Edycja IV

W czasie tegorocznego dyżuru wakacyjnego już po raz czwarty wzięliśmy udział w międzynarodowym projekcie warsztatowym dla dzieci pn.: INTERNATIONAL KINDERGARTEN, realizowanym przez Stowarzyszenie AIESEC Polska.

Tym razem naszymi gośćmi byli dwaj sympatyczni młodzieńcy, a mianowicie: ÖƵGÜR KARTAR z Turcji oraz MATTIA LISERI z Włoch, natomiast rolę tłumaczki pełniła nasza anglistka, czyli p. Lilianna Domszy.

International Kindergarten to innowacyjny, ogólnokrajowy projekt edukacyjny skierowany m.in. do przedszkoli we wszystkich większych miastach na terenie całej Polski. Ma na celu szerzenie różnorodności kulturowej i tolerancji wśród dzieci w wieku przedszkolnym, u których w tym okresie rozwoju kształtują się postawy wobec otaczającego świata. Zajęcia kulturalno–językowe prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów z zagranicy i polegają na grach oraz zabawach w języku angielskim.

Głównym celem projektu jest zdobywanie wiedzy poprzez kreatywną zabawę oraz promocję idei różnorodności kulturowej i tolerancji wśród najmłodszych. Dzieci poprzez zajęcia muzyczne, plastyczne, sportowe, kulturowe, taneczne oraz integracyjne zdobywają wiedzę o życiu w najodleglejszych zakątkach świata.

Więcej zdjęć w Galerii...