ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO - 1.09.2015 r.

Pierwszy dzień w przedszkolu

No i stało się!...

Zakończyliśmy letni odpoczynek, pożegnaliśmy słoneczne plaże, górskie potoki i wakacyjne przygody i z radością rozpoczynamy nowy rok szkolny 2015/2016.

Już od samego rana, w dniu 1 września w nasze przedszkolne mury zaczęły przybywać dzieci: niektóre radosne i stęsknione, a inne trochę przestraszone, niepewne, a nawet zapłakane, ale dla wszystkich jest to pierwszy dzień roku pełnego atrakcji i ciekawych zajęć.

W życiu większości maluchów pojawia się taki moment, kiedy rozpoczynają swoje życie społeczne, stając u progu przedszkola. Wielu z nich musi stawić czoła nowym wymaganiom i oczekiwaniom, których nigdy wcześniej nie doświadczyło, ani nie poznało. Warto pamiętać, że chodzenie do przedszkola jest dla dziecka dobrym sposobem uczenia się niezależności i samodzielności. To także podstawa nabywania umiejętności społecznych i samokontroli. Dzieci nabywają pewności siebie, uodparniają się na stres i otwierają na świat zewnętrzny.

Oby ten nadchodzący rok szkolny był okazją do wspaniałej zabawy, zdobywania nowych doświadczeń i pierwszych kontaktów rówieśniczych.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy niezapomnianych chwil spędzonych w przedszkolu, beztroskiego i uśmiechniętego dzieciństwa, samych pięknych i radosnych chwil oraz nieustającej życzliwości wszystkich dorosłych!