Z POLICJĄ BEZPIECZNIEJ – spotkanie edukacyjne w gr. III, IV i V; 29.10.2015 r.

„Opowiem Ci wierszyk ku przestrodze, o bezpieczeństwie na drodze. Bo chyba każdy o tym wie, że BEZPIECZEŃSTWO - ważna rzecz. Gdy czerwone światło świeci, stoją wszystkie dzieci; gdy zaświeci się zielone - żwawo przejdź na drugą stronę. O odblaskach też pamiętaj, i na co dzień i od święta”

W naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem.  Dlatego w czwartek, 29 października - odwiedzili nas goście z Komendy Miejskiej Policji, a mianowicie: aspirant sztabowy ANNA SZPOND-SITEK, starszy aspirant WOJCIECH TOMAS i młodszy aspirant KRZYSZTOF KOPALA, wszyscy z wydziału prewencji. Spotkali się oni z dziećmi z gr. III, IV i V.

Na początek przedszkolaki miały możliwość obejrzenia z bliska radiowozu. Każde chętne dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą lub w tylnej części radiowozu. Ponadto dzieci mogły włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

Następnie DINOZAURY z gr. V zaprosiły wszystkich do swojej sali, gdzie funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze, przypominali, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy i jak uniknąć ugryzienia przez psa. Przypomnieli również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dzieci dowiedziały się także, jak bezpiecznie podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, np. kiedy zauważy się pożar.

Tematem numer jeden było bezpieczeństwo, lecz nie obyło się oczywiście bez wielu pytań naszych przedszkolaków dotyczących codziennej pracy policjanta. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziło także ich umundurowanie i wyposażenie.

Spotkanie było bardzo udane i jesteśmy pewni, że od dzisiaj nasze dzieciaki nie będą obawiały się spotkania z policjantem, który będzie kojarzył im się jako osoba, do której zawsze można zwrócić się o pomoc.