DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - 5.11.2015 r.

„Krasnoludki i księżniczki, małe domki, małe myszki, pantofelki i koronki, kruki, skrzaty i skowronki - to ułamek świata bajki, gdzie czarodziej pali fajki...”

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

Dlatego w dniu 5 listopada przyłączyliśmy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć dzieciom, jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Celem było również popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, w których dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.

W tym wyjątkowym dniu, nasze KRASNALE, TYGRYSKI i DINOZAURY przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. A we wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. Dzieci słuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postaci i tytuły bajek, brały udział w zabawach inspirowanych bajkami, kolorowały oraz tańczyły i bawiły się przy muzyce.

A nad całością imprezy czuwały... czarownice i ich czarny Kot! Oczywiście, były to dobre „wiedźmy”, które nikomu nie zrobiły nic złego.

Ten dzień był bardzo radosny, a dzieci były aktywne, otwarte i wesołe.

Więcej zdjęć w Galerii...