ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – w gr. I, II, IV i V; 25.11.2015 r.

„Miś jest mały i puchaty, miś jest fajny i kudłaty; miś jest gruby, jak ta kula, misia zawsze się przytula. Lecz czasami też tak bywa, że się o nim zapomina... A więc wezmę misia czule i do siebie go przytulę!”

Pluszowe misie są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od wielu lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu, pocieszają, dodają otuchy w trudnych chwilach. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich liczne opowiadania, wierszyki i powieści.

I właśnie ta jedna z najpopularniejszych zabawek obchodzi swoje święto 25 listopada. Światowy Dzień Pluszowego Misia, to święto ustanowione w 2002 r., dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. A z powstaniem pluszowego misia wiąże się legenda sięgająca 1902 roku.

W środę, 25 listopada - również nasze przedszkolaki z gr. I, II, IV i V uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim  przyjacielem Misiem. Były więc misie małe, średnie i duże, różowe, niebieskie, brązowe i kilkukolorowe, w ubrankach, z kokardami i w kapelusikach... Nie było dwóch jednakowych, a każdy był piękny i wyjątkowy. Podczas całego dnia dzieciom towarzyszyły ich ulubione pluszaki. W każdej grupie dzieci tańczyły z misiami, śpiewały piosenki o misiach, słuchały wierszy i opowiadań o misiach. Odbyły się także liczne konkursy i zabawy ruchowe. Wszyscy doskonale się  bawili w towarzystwie swoich pluszowych  przyjaciół.

Więcej zdjęć w Galerii...