Spotkanie z MIKOŁAJEM - 4.12.2015 r.

„Święty Mikołaju, na Ciebie czekamy, przez okno zmarznięte ciągle wyglądamy. Przyjdź do nas w gościnę - szczerze zapraszamy! Wierszyk Ci powiemy, piosenkę zaśpiewamy. A Ty daj prezenty, rózgi odrzuć w kąt i życz wszystkim dzieciom: „radosnych świąt!”

Wizyta świętego Mikołaja w przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe i piękne prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz tego dzieci przygotowują piosenki i wiersze, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany dzień. I tak, w piątek, 4 grudnia - wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Przybył do nas zaraz po śniadaniu i zaczął odwiedzać po kolei wszystkie grupy. Dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Już po chwili dzieci śmiało rozmawiały z Mikołajem, śpiewały, recytowały, opowiadały o ważnych dla siebie sprawach i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne.

Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent i cierpliwie pozował do zdjęć, które na pewno będą wspaniałą pamiątką tego dnia.

Dziękujemy Ci święty Mikołaju za odwiedziny i worek prezentów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy!

Więcej zdjęć w Galerii...