WIGILIA W PRZEDSZKOLU - 23.12.2015 r.

„A gdy zabłyśnie gwiazda w błękitnej dalekości, będziemy z sobą dzielić opłatek – chleb Miłości. A łamiąc okruch biały, wśród nocy świętej ciszy, niechaj się serca nasze jak dzwony rozkołyszą. Oto już cud się spełnia, już biją w niebo dzwony. O witajże nam, Jezu, w Betlejem narodzony. Niechaj zamilkną swary, zawiści, ludzkie złości. Noc święta, wigilijna... Dzielmy – CHLEB MIŁOŚCI”

Biały opłatek, kolędy, piękne życzenia, życzliwe słowa, dużo uśmiechów oraz podniosły nastrój zbliżających się świąt... Taka oto atmosfera panowała dziś w naszym przedszkolu! A to dlatego, że tradycyjnie już w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia organizujemy w naszej placówce uroczystą Wigilię.

Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności.

A potem był uroczysty obiad - pyszny barszcz biały z grzybami i pierogi oraz kompot z suszonych owoców. Siedzieliśmy przy stołach nakrytych białymi obrusami, przystrojonych stroikami i świeczkami – było pięknie i elegancko. Również dzieci były odświętnie ubrane, a wszystko po to, aby podkreślić tę świąteczną atmosferę. Bo przecież Wigilia – to najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach najlepsze uczucia. Jest wtedy uroczyście, urokliwie i dziwnie wzruszająco.

Tak było i u nas - wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

A teraz czekamy już z niecierpliwością na nasze domowe wieczerze wigilijne w rodzinnym gronie. WESOŁYCH ŚWIĄT!

Więcej zdjęć w Galerii...