Audycja muzyczna – KARNAWAŁOWE, TANECZNE SZALEŃSTWO!, 7.01.2016 r.

III spotkanie ze Szkołą Muzyczną YAMAHA

Karnawał to czas tanecznego szaleństwa, nic więc dziwnego, że tematem naszej dzisiejszej audycji muzycznej był właśnie... taniec!

Pan Mateusz ze Szkoły Muzycznej YAMAHA przywiózł do nas bardzo... roztańczonych gości. Byli to p. KAMILA i jej partner, p. MAREK – oboje z Tanecznego Klubu Sportowego GASIEK z Rzeszowa. W ich wykonaniu dzieci mogły podziwiać najpierw tańce standardowe tj. foxtrot, walc wiedeński, tango i walc angielski. Tancerze opowiedzieli dzieciom o swojej tanecznej pasji, treningach, turniejach i różnych ciekawostkach.

Następnie atmosfera zrobiła się bardziej gorąca, bo przyszedł czas na tańce latynoamerykańskie. Zobaczyliśmy więc jiva, sambę, rumbę i cha-chę. Nasi goście przekazali nam wiele ciekawych informacji związanych z poszczególnymi tańcami. Przedszkolaki miały także możliwość poćwiczyć krok cza-czy oraz disco.

Teraz już czujemy się dobrze przygotowani do czekającej nas wkrótce zabawy karnawałowej!

A tak w ogóle, to pamiętajmy, że taniec odkrywa nasz charakter – pokazuje to, co drzemie w duszy każdego człowieka. Za jego pomocą można przekazać bardzo wiele uczuć i zyskać wiele nowych i pozytywnych: radość, szczęście, spełnienie. A więc tańczmy... i to nie tylko w karnawale!!!