JUŻ WKRÓTCE WALENTYNKI! – zajęcia biblioteczne w gr. V, 9.02.2016 r.

Spotkanie czwarte (biblioteka – filia nr 16)

Zbliżający się Dzień Świętego Walentego – to bardzo ciepłe, pomimo wciąż trwającej zimy święto. Przekonały się o tym nasze DINOZAURY z gr. V, podczas kolejnych zajęć w bibliotece przy ul. Gromskiego.

Przedszkolaki zastanawiały się, czym jest miłość, co znaczą słowa „kocham cię” oraz jak okazujemy uczucia. Dzięki książkom: „Kochamy cię, Truskawkowe Ciastko!” - dzieci przekonały się, że można kochać przyjaciół, a za sprawą „Pięknej i Bestii” odkryły, że prawdziwa miłość potrafi pokonać nawet złe czary. Z kolei bohater książki „Puszysty królik”, opowiadając, za co kocha swoją mamę, pokazał im, że uczucie łączące matkę z dzieckiem to także miłość. Temat miłości ludzi do zwierząt poruszyła następna bajka zatytułowana „Kochamy cię, Cliffordzie”. Tym razem mały szczeniak dowiedział się, że łącząca go z domownikami więź to miłość, która jest niczym innym jak „ciepłem i szczęściem”.

Te walentynkowe rozmowy urozmaiciły zajęcia ruchowe, podczas których przedszkolaki szukały do pary drugiej połówki serca oraz okazywały sobie sympatię wysyłając przyjaciołom buziaczki. Natomiast podczas zajęć plastycznych, dzieci pokolorowały serduszka, którymi na zakończenie ozdobiły walentynkowe drzewko.