Z WIZYTĄ W BRATKOWICACH – gr. III, 12.02.2016 r.

„Przyjaciół mieć, to wielka rzecz...”

W piątek, 12 lutegoKRASNALE z gr. III wraz z obydwiema paniami Aniami gościły w zaprzyjaźnionym Przedszkolu Publicznym im. Jana Pawła II w Bratkowicach. Naszymi gospodarzami były 5-latki z gr. V oraz ich wychowawczyni, p. Ewa Kwoka.

Powodem spotkania był udział we wspólnych zajęciach integracyjnych pod hasłem: „W kręgu muzyki i tańca”, a ich celem było kształtowanie koordynacji ruchowej i umiejętności przestrzennego planowania ruchu, wdrażanie do słuchania muzyki i reagowania na jej zmiany, kształcenie podstaw koordynacji słuchowo-ruchowej, a także rozwijanie słuchu muzycznego, poczucia tempa i rytmu oraz pamięci muzycznej.

Dzieci z obydwu grup spędziły bardzo miło czas przy zabawach: „Bałwanek”, „Szukamy bałwanka”, „Ożywianie bałwanków” oraz „Bałwanki i śnieżynki”. Potańczyły także trochę i pośpiewały do piosenki „Hej bałwanku”. I chociaż za oknem aura bardziej wiosenna, w sali panowała atmosfera zimowa, ale wcale nie... zimna. Wręcz przeciwnie – dzieci były radosne, odprężone i szybko nawiązały kontakt z nowymi kolegami i koleżankami.

A po zabawach dzieci zostały zaproszone na podwieczorek, bo trzeba było trochę wzmocnić się przed powrotem do Rzeszowa.

To był bardzo miły dzień i mamy nadzieję na rychłą rewizytę naszych nowych przyjaciół!

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i gościnność p. dyr. KRYSTYNIE KUBAS oraz p. Ewie za bardzo fajne i twórcze zabawy.