Konkurs recytatorski „FESTIWAL WIERSZY JANA BRZECHWY” - 25.04.2016 r.

Nasza uczestniczka zdobyła wyróżnienie!

W poniedziałek, 25 kwietnia - w Filii nr 10 WiMBP w Rzeszowie przy ul. Podchorążych 1 odbył się Konkurs recytatorski pod hasłem: „FESTIWAL WIERSZY JANA BRZECHWY”, zorganizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcenie dzieci do występów na scenie, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz przygotowanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

W imprezie tej wzięły także udział nasze młode aktorki z gr. V.

LENKA BURDA zaprezentowała wiersz pt.: „Wiosenne porządki”, EMILKA CHMIEL – „Kwoka”, a SABINKA FILIP – „Mucha”.

Dziewczynki wypadły fantastycznie. Bez tremy wystąpiły przed zgromadzoną publicznością i pięknie zadeklamowały swoje utwory. Również przygotowane przez rodziców oraz panie z przedszkola stroje, podkreśliły charakter odgrywanych postaci.

Nic więc dziwnego, że wszystkie otrzymały gromkie oklaski, dyplomy i upominki, a SABINKA FILIP decyzją jury, otrzymała wyróżnienie!

Laureatce serdecznie gratulujemy!!!