Teatrzyk „O PLASTUSIU, CO ZABŁĄDZIŁ W BORZE” - 25.04.2016 r.

Nasze przedszkole kolejny już raz gościło krakowskie Studio Teatralne „SKRZAT”. Tym razem goście przyjechali do nas ze spektaklem pt.: O Plastusiu, co zabłądził w borze".

Główny bohater, Plastuś - miał mnóstwo ciekawych przygód w lesie szukając poziomek dla lalki Dorotki. Było dużo śmiechu, ale i trochę strachu, zwłaszcza gdy pojawił się groźny Drwal. Był też wesoły Krasnal, Wrona i smutna laleczka Dorotka, która myślała, że przyjaciele zapomnieli o jej urodzinach. Lecz tak naprawdę, oni szykowali dla niej niespodziankę. I jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze.

Elementy humoru, zabawy, śpiewu, logicznego myślenia, ale też czynnego udziału dzieci w przebiegu przedstawienia budziły pozytywne emocje u wszystkich naszych przedszkolaków. Ważnym przesłaniem teatrzyku były też wartości wychowawcze takie jak: przyjaźń, dobro oraz pomoc innym w potrzebie.