Audycja muzyczna – INSTRUMENTY STRUNOWE, 12.05.2016 r

V spotkanie ze Szkołą Muzyczną YAMAHA

W dniu dzisiejszym po raz ostatni w tym roku szkolnym gościliśmy u siebie muzyków ze Szkoły Muzycznej YAMAHA. Jak zwykle p. Mateusz oprócz tajemniczych instrumentów przywiózł ze sobą miłego gościa. Tym razem był nim znany rzeszowski basista, p. Witold Solarski.

Muzycy, wykorzystując znane utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, filmowej, bajkowej i popularnej, zademonstrowali dzieciom kontrabas, wiolonczelę i gitarę elektryczną. P. Mateusz opowiedział o ich historii i budowie. Jak zwykle przekazał dzieciom nową wiedzę w sposób prosty i przystępny.

Szkoda, że to już koniec, tym bardziej że wszystkie audycje zawsze były profesjonalnie przygotowane, a muzycy w ciekawy, łatwy i zabawny sposób przekazywali przedszkolakom nauczane treści. W ich trakcie dzieci wiele się nauczyły, a przede wszystkim wspaniale się bawiły. Mamy nadzieję, że z naszymi przyjaciółmi z Yamahy spotkamy się znów po wakacjach.