WYPRAWA DO MINI–ZOO – zajęcia edukacyjne gr. V, 17.05.2016 r.

We wtorek, 17 majagr. V wybrała się do „Zoo Market” przy Market MAJSTER na ul. Przemysłowej na tzw. „zieloną godzinę”. Dzieci oglądały tam różne zwierzęta, ptaki, gady, płazy i ryby. Zostały zapoznane ze sposobem ich żywienia oraz środowiskiem naturalnym, w jakim żyją.

Największy zachwyt dzieci wzbudziły małe małpki, marmozety białouche, które najpierw nie chciały wyjść ze swojego domku, ale zachęcone swoim przysmakiem (czyli żywymi świerszczami) pokazały swoje szalone zabawy!

Chłopcy zachwycali się także olbrzymim pytonem. Byli zaskoczeni, gdy dowiedzieli się, że z łatwością udusiłby, a potem połknął takiego przedszkolaka, jak oni, a taki pokarm wystarczyłby mu na kolejne 3 miesiące!

Duże wrażenie na dzieciach zrobił także krokodyl, który może dorosnąć nawet do 3 metrów. Bardzo podobały im się także piękne, kolorowe ryby, skrzeczące papugi oraz włochate i milutkie króliczki i chomiki.

A najfajniejsze podczas tych zajęć było to, że niektóre zwierzaki można było dotknąć i pogłaskać!