Teatrzyk „PSOTY I KŁOPOTY NIESFORNEGO BODO" - 19.05.2016 r.

19 maja (czwartek) w naszej placówce odbył się ostatni już w tym roku szkolnym spektakl teatralny. Przyjechał do nas mianowicie Teatr BAZYL z Rzeszowa z przedstawieniem pt.: „Psoty i kłopoty niesfornego Bodo".

Spektakl ten, swoją tematyką wpisujący się w nurt myślenia ekologicznego, ukazuje przygody niesfornego chłopca, który dla zabawy dręczy zwierzęta. Jednak kiedy spotyka zaczarowanego kota, następuje zamiana ról - Bodo trafia do świata zwierząt i może poczuć się jak one. Ta sytuacja prowokuje chłopca do myślenia i współodczuwania. Trudności, jakie pokonuje i postaci, które spotyka na swej drodze, w końcu odmieniają jego stosunek do zwierząt.

Nasze przedszkolaki bardzo żywo reagowały na oglądane sceny. Mamy nadzieję, że teraz już będą doskonale wiedzieć, jak należy zachowywać się i dbać o zwierzęta i nie dokuczać im, bo one czują to samo, co i my.