PIKNIK RODZINNY - 4.06.2016 r.

„Mama, tata, siostra, brat – to mój najważniejszy świat!”

Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zaobserwować podczas PIKNIKU RODZINNEGO zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Mamy i Taty, który odbył się w sobotę 4 czerwca na terenie naszego Zespołu. Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły wystąpiły z bogatym repertuarem artystycznym, dzięki któremu udowodniły, że potrafią przepięknie tańczyć, śpiewać i recytować. Występy zakończyły nasze urocze cheerleaderki z gr. IV i V z układem w choreografii p. Małgosi. Dziewczynki swoim tańcem rozgrzały licznie zgromadzoną publiczność i mogliśmy poczuć już przedsmak zbliżającego się Euro.

Głównym celem imprezy była integracja całego środowiska, a więc rodziców, dziadków, dzieci, pracowników Zespołu oraz okolicznych mieszkańców, a także aktywne spędzanie czasu wolnego. Pracownicy przedszkola i szkoły, wspólnie z Radami Rodziców przygotowali dla dzieci i wszystkich uczestników wspólnej zabawy szereg atrakcji. Było m.in. malowanie twarzy oraz turniej sprawnościowy, gdzie w przeróżnych poważnych i mniej poważnych konkurencjach można było sprawdzić swoje umiejętności sportowe, sprawność, szybkość, celność i koordynację, a nawet otrzymać za to nagrodę.

Można było podziwiać piękny szybowiec i posłuchać o tajnikach tzw. „małego lotnictwa”. Wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się, czym jest szybownictwo i na czym polega sztuka latania bez silnika, a także usiąść za sterami szybowca.

Duże zainteresowanie wzbudziło stanowisko „EKOSKOPU” z Podkarpackiego Centrum Edukacji Ekologicznej, które oferowało punkt gier i zabaw o bioróżnorodności oraz pracownia mikroskopowej obserwacji owadów. Można się było i bawić i uczyć, np. poznać życie w kropli wody czy posłuchać głosów dużych i małych mieszkańców lasów. Swoją wiedzą dzielili się z nami ekolodzy z Centrum oraz ich wolontariusze z Armenii, Hiszpanii i z Francji.

Równolegle działało stanowisko „Bystrego Wyrostka”, czyli księgarni specjalistycznej i sklepu z zabawkami edukacyjnymi prowadzonych przez specjalistów związanych z tematyką rozwoju dziecka pod patronatem Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej PODKARPACIAK. W czasie pikniku można było oglądać i sprawdzać przeróżne wyselekcjonowane przez specjalistów psychologów, logopedów i pedagogów zabawki, gry i poradniki stymulujące rozwój dzieci, młodzieży i rodziców. Dzieci były zachwycone zabawkami z oferty, które świetnie bawią, a równocześnie dostarczają wielu stymulujących wrażeń, rozbudowują ciekawość świata, spostrzegawczość, kreatywność, pewność siebie, a rodzinom zapewniają mnóstwo frajdy.

Tuż obok zainstalował się punkt naszej p. dietetyk z programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”, gdzie można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego odżywiania, poznać nowe przepisy na smaczne przekąski, a także popróbować daktylowej nutelli.

Mieliśmy także przyjemność obejrzeć pokaz capoeiry w wykonaniu pasjonatów z Akademii Sztuki Capoeira w Rzeszowie, wśród których byli też nasi absolwenci. Capoeira to niesamowite połączenie tańca, muzyki, rytmu, sztuki walki, samoobrony, gimnastyki i akrobatyki. Capoeira to sport i kultura. To zdrowy tryb życia. Treningi capoeira to również świetna zabawa i kreatywny sposób spędzenia wolnego czasu.  Jest to dyscyplina uniwersalna, gdyż ćwiczyć ją mogą wszyscy – bez względu na wiek, płeć czy kondycję fizyczną. Nam pokaz bardzo się podobał i z podziwem oglądaliśmy tych „sportowych tancerzy”.

Przez cały czas trwania imprezy można było korzystać z bufetu, który oferował prawdziwe smakołyki: kiełbaski z grilla, pyszny żurek przygotowany przez nasze panie kucharki, wspaniałe ciasta podarowane przez rodziców, lody, kawę, herbatę i wodę.

A na zakończenie imprezy przenieśliśmy się na orlik, gdzie odbył się mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją rodziców wspomaganych przez nauczycieli, czyli p. Janka i p. Piotra, a drużyną rzeszowskiego Urzędu Statystycznego. „Nasi” wygrali 6:5, a w zwycięskiej ekipie byli także tatusiowie naszych przedszkolaków: panowie Dariusz Górniak, Bartłomiej Kędzior, Grzegorz Lis, Norbert Lis i Grzegorz Wantrych. GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!

Wszystkim dzieciom i rodzicom, nauczycielom i pracownikom Zespołu, którzy wzięli udział w organizacji PIKNIKU serdecznie dziękuję za zaangażowanie oraz pomoc, a Radzie Rodziców dodatkowo składam gorące podziękowania za sfinansowanie całej imprezy.

Wicedyr. Ewa Bartkowicz

Więcej zdjęć w Galerii...