WYPRAWA DO MINI-ZOO – zajęcia edukacyjne gr. I i III, 30.05.2016 r.

Dnia 30 maja gr. I i III wyjechała do Mini-ZOO mieszczącego się w centrum handlowym MAJSTER.

Po przywitaniu nas przez kierownika sklepu zaczęliśmy oglądać różne zwierzątka tj.: małpki, rybki, bażanty, kurki „liliputki”, żabki, modliszki, węże, papugi, jaszczurki, króliki i szynszyle. Widzieliśmy również aż 21 młodych boa dusicieli, które przyszły na świat właśnie w tym rzeszowskim sklepie! Było to wydarzenia na skalę ogólnopolską, gdyż te gady rzadko rozmnażają się w niewoli. Potrzebują bowiem do tego specjalnych warunków. „Żeby te węże się rozmnożyły, musieliśmy odtworzyć im naturalny cykl życia, czyli ustawiać odpowiednie temperatury na dzień i na noc, natężenie oświetlenia i ogrzewanie” – opowiadał nam p. Marcin.

Wszystkie dzieci słuchały bardzo uważnie i z zainteresowaniem. Pan Marcin opowiadał nam również o warunkach życia i sposobach odżywiania poszczególnych gatunków. Przedszkolaki nagrodziły go za ciekawe opowieści i prezentację swoich podopiecznych gromkimi brawami!