KRASNALE PIEKĄ CIASTO – gr. III, 1.06.2016r.

Dzieci z gr. III ten dzień spędziły niezwykle pracowicie, ponieważ wraz z p. Anią podjęły się upieczenia biszkoptu. Czyżby chciały w ten sposób osłodzić sobie Dzień Dziecka? Nie! To ma być niespodzianka na jutrzejszą uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.

Po zapoznaniu się z przepisem i sposobem przygotowania ciasta, KRASNALE zabrały się raźno do roboty: dodawały kolejno wszystkie składniki potrzebne do jego wypieku, ochoczo i z pełnym zaangażowaniem rozbijały jajka, sypały mąkę i cukier, mieszały i miksowały. Po uzyskaniu jednolitej masy, ciasto zostało przelane do blaszek i „powędrowało” do przedszkolnego piekarnika.

Biszkopty udały się doskonale i pięknie wyrosły, ale to dopiero połowa pracy. Jeszcze potrzebny jest krem, truskawki i galaretka. Hmmm, ciasta wyglądają wspaniale, ale dopiero jutro przekonamy się, czy równie dobrze smakują. Teraz trzeba je jeszcze dobrze schować, żeby jakieś łakomczuchy – pasibrzuchy nie zjadły naszej niespodzianki dla rodziców!