PRZEDSTAWIENIE O BEZPIECZEŃSTWIE – gr. IV, 6.06.2016 r.

„Ktoś zastukał do drzwi naszych, lecz rodziców nie ma w domu. Kiedy jestem sam – pamiętam: nie otwieram drzwi nikomu!”

W dniu 6 czerwca dzieci z gr. IV wyjechały do Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Matuszczaka. Tam, wraz z innymi przedszkolakami z placówek rzeszowskich obejrzały przedstawienie dydaktyczne pt.: „BĄDŹ BEZPIECZNY W DOMU, NIE OTWIERAJ DRZWI NIKOMU” na motywach bajki „Wilk i siedem koźlątek”, przygotowane przez uczniów tej szkoły.

Spektakl miał charakter dydaktyczny. Przestrzegał przed pochopnością, nierozwagą, uczył, by nie ufać obcym, zachować czujność, przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Dla uczniów ZST była to fajna zabawa w ramach działania szkolnego koła teatralnego, a dla wszystkich biorących w tym projekcie udział przedszkolaków (z 19 placówek) była to dobra lekcja kształtowania ich osobowości, rozwijania zdolności spostrzegania i przełamywania stereotypów myślowych. Natomiast analiza przesłania płynącego z tego przedstawienia prowokuje dzieci do nowego sposobu oceny zjawisk, rozszerza zakres ich osobistego doświadczenia, ułatwia podjęcie decyzji w nowych trudnych sytuacjach życiowych oraz dostarcza zasad i wzorów zachowania.

Cały projekt został objęty patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa oraz lokalnych mediów.