Wycieczka do NTB ACTIVE Club w Głogowie Młp. – gr. I, II i III, 21.06.2016 r.

Wtorek, 21 czerwca – na ten dzień nie mogły się już doczekać dzieci z gr. I, II i III, ponieważ właśnie wtedy miały pojechać na wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną do NTB ACTIVE Club w Głogowie Młp. No i wreszcie stało się!

W tym dniu już od samego rana do przedszkola przybywali mali turyści i z niecierpliwością wyczekiwali na autokary, a gdy te już przyjechały, dzieci szybciutko wsiadły i pojechaliśmy.

NTB Active Club to wyjątkowy, uroczo położony ośrodek wypoczynkowo-konferencyjny z polem golfowym i SPA. Idealne miejsce do pracy i relaksu. W NTB stawia się na ruch i świetną zabawę. Były to właśnie główne atrakcje, z których skorzystały nasze przedszkolaki.

Dzieci zostały podzielone na kilka grup i rozpoczęły się ciekawe zajęcia, wśród których znalazły się:

• podchody, w czasie których dzieci rozwiązywały wiele zagadek i zadań, a nagrodą za ich wykonanie był słodki skarb ukryty w tajemniczej grocie;
  • nauka gry w golfa i boulle - dzieci   pod okiem instruktorów poćwiczyły technikę i celność uderzeń;
  • zabawy z animatorami – tańce przy muzyce, zabawy integracyjne z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz kolorowych tuneli, pokaz dużych baniek mydlanych;
  • w wolnych chwilach między zajęciami z instruktorami dzieci mogły do woli korzystać z placu zabaw z ogromną piaskownicą, zjeżdżalnią, mega dużymi, ale bardzo lekkimi klockami styropianowym. Dzieci korzystały też z basenu z piłeczkami, trampoliny, huśtawek i drabinek.

Gr. III miała również okazję zwiedzić Fabrykę Styropianu  gdzie dowiedzieliśmy się, jak wygląda produkcja tego materiału i że wielką popularnością cieszy się  nie tylko biały, ale także znacznie rzadszy –   błękitny,  srebrny i czarny.

Przez cały czas mogliśmy także podziwiać piękne rzeźby i budowle użytkowe wykonane ze styropianu oraz malownicze źródełka, pagórki i mostki ozdabiające teren ośrodka i znajdujące się tu pole golfowe oraz korzystać z bufetu, który oferował popcorn, krakersiki, wodę z cytryną i herbatkę z sokiem malinowym. Natomiast po trudach zabaw mogliśmy posilić się pysznym piknikowym obiadkiem: była zupa pomidorowa oraz kiełbaska z grilla.

To był męczący, bo spędzony bardzo aktywnie dzień i wcale nie chciało nam się wracać do przedszkola, ale wiedzieliśmy że czekają tam już na nas stęsknieni rodzice, którym wszystko dokładnie opowiemy.

Więcej zdjęć w Galerii...