Święto Mamy i Taty oraz pożegnanie przedszkola - gr. V, 17.06.2016 r.

„Chociaż słońce jasno świeci, trochę smutne są dziś dzieci. Czas uścisnąć sobie ręce i pożegnać najgoręcej. Dziś żegnajcie siedmiolatki - przyszedł dla was nowy czas: dziś żegnamy Was! Miło było razem z Wami - teraz szkoła czeka was!!!”

Oj tak! W piątek, 17 czerwca – chociaż dzień był piękny i już właściwie letni, buzie naszych dzieci z gr. V były skupione i poważne. Powód był podwójny: po pierwsze dzieci chciały uczcić swoich kochanych rodziców z okazji ich święta, a po drugie – był to dzień pożegnania dzieci odchodzących do klasy I.

Z okazji święta Mamy i Taty dzieci przedstawiły program pt.: „W krainie baśni”. Byli więc: Jaś i Małgosia, no i oczywiście Baba Jaga (ale dobra, bo w tej roli wystąpiła p. Bogusia!), Dobry Rybak i Złota Rybka, Wróżki, Wilk i Czerwony Kapturek, Calineczka, Królewna Śnieżka i Krasnoludki, Książę i piękna Królewna. Wszystkie te bajkowe postaci składały piękne życzenia swoim Rodzicom, były też dla nich piosenki.

A potem nastąpiło pożegnanie dzieci, które od września rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Pożegnanie 6- i 7-latków to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycieli. Kończy się bowiem często nawet 4-letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci, z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stają się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań.

Trudny był ten pierwszy raz,

gdyśmy mieli mało lat.

Buzie stale zapłakane,

miny smutne, zatroskane.

Minął rok, drugi, trzeci,

z nas wyrosły duże dzieci.

Mądre, silne, pomysłowe

i do szkoły już gotowe.

I to prawda! Jesteśmy pewni, że nasze najstarsze Dinozaury świetnie odnajdą się w nowej rzeczywistości i jeszcze nie raz z dumą usłyszymy o ich sukcesach i osiągnięciach. A najważniejsze, że będą nadal na wyciągnięcie ręki, bo przecież odchodzą tylko... piętro wyżej! Na pewno więc będziemy się z nimi często spotykać!

No a potem przyszedł czas na podziękowania. Współpraca z rodzicami układała się bardzo dobrze, nic więc dziwnego, że chcieliśmy wszystkim podziękować oraz wyróżnić tych najbardziej zasłużonych. Wyróżnieni rodzice otrzymali w rąk p. Ewy Bartkowicz, wicedyrektora zespołu oraz pań wychowawczyń – p. Bogusi Florczak i p. Elżbiety Słomak pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za zrozumienie, współpracę, nieocenione wsparcie oraz za zaangażowanie w pracę na rzecz przedszkola. Wśród uhonorowanych rodziców znaleźli się Państwo: Agnieszka Kuraś, Bożena Feret, Barbara Sander, Kamil Kapuściński, Katarzyna Oberc-Szczepańska, Małgorzata i Tomasz Rarógowie, Magdalena Lasota, Norbert Lis, Tomasz Kloc oraz nasza nieoceniona p. Marta Szmist. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Następnie p. Agnieszka Kuraś z Rady Rodziców podziękowała za cały rok pracy z dziećmi i złożyła życzenia Paniom Bogusi i Eli, p. Marcie oraz p. Dyrektor, a wszystkie dzieci na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil w przedszkolu otrzymały upominki oraz pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola zakupione przez Radę Rodziców.

No i to już koniec... Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia... i odliczamy już dni do WAKACJI!

To był wyjątkowy i pełen wrażeń rok. Dziękujemy wszystkim za wspólnie przeżyte chwile i dobrze spędzony czas i życzymy beztroskich i bezpiecznych wakacji, a absolwentom samych sukcesów w szkole!

Więcej zdjęć w Galerii...