DZIEŃ KREDKI - 23.11.2020 r.

Kolorowe kredki

w pudełeczku noszę.

Kolorowe kredki

bardzo lubią mnie.

Kolorowe kredki,

kiedy je poproszę,

namalują wszystko

to co chcę...

To, czym są kredki i do czego służą, chyba każdy z nas wie. Kredki wynaleziono już wieki temu, natomiast nie wyglądały tak samo jak dzisiejsze. Najstarsza odnaleziona kredka świata pochodzi sprzed 10 000 lat temu i rysowano nią na skórach zwierząt i kamieniach.

Dzisiaj kredkami posługują się prawie wszyscy i dlatego też, postanowiłyśmy obchodzić jej święto w grupie SÓWEK.

Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy w poszukiwanie literek na sali. Z tych liter dzieci ułożyły napis: DZIEŃ KREDKI. Następnie oglądnęły film edukacyjny: "Jak powstaje kredka". Potem zabawiły się z gazetami do piosenki: "Kolorowe kredki". Poznały rodzaje kredek. Była też zabawa matematyczna, w czasie której dzieci porównywały ilość kredek, a następnie przyporządkowały odpowiednią cyfrę. Układały kredki wg wielkości. Wykonały kredkowe czapeczki, a na koniec zabaw obdarowane zostały medalami.