Projekt „AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I UMYSŁOWA DROGĄ DO ZDROWEGO STYLU ŻYCIA”

wrzesień - listopad 2016 r.

W tym roku szkolnym zapraszamy nasze najstarsze przedszkolaki do trzeciej już edycji projektu pn. „Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia” realizowanego przez Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości" w ramach zadania publicznego „BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA".

Głównym celem tego zadania jest upowszechnianie w rzeszowskich przedszkolach programów służących promocji zdrowego stylu życia, a także realizacja założeń naszych przedszkolnych  programów profilaktyczno-zdrowotnych oraz upowszechnianie działań realizowanych w ramach  certyfikatów rejonowych i wojewódzkich  „Szkół Promujących Zdrowie”.

Obecny projekt trwa od września do grudnia 2016 r. W tym czasie w 33 rzeszowskich przedszkolach zostaną zorganizowane  zawody sportowe oraz eksperymenty fizyczne.

Zawody odbywać się będą w ogródku golfowym w NTB Active Club w Głogowie Młp., Jednorazowo współdziałać będą ze sobą dzieci z dwóch przedszkoli, a konkurencje sportowe odbywać się będą na zasadzie stacji.

Natomiast eksperymenty fizyczne dotyczące zjawisk fizycznych z cyklu „fizyka dla smyka" odbywać się będą wg harmonogramu 3 razy po 30 min. dla każdej grupy 5- i 6-latków.

Stowarzyszenie chce przybliżać przedszkolakom różne dyscypliny sportu w sposób bliski dzieciom, czyli poprzez zabawę. Kontynuacją tego programu  będzie uaktywnienie rodziców, którzy uprawiają określone dyscypliny sportu, w celu wspólnych ćwiczeń w przedszkolu, jak również zaprezentowanie niezbędnych akcesoriów sportowych.

Po zakończonym działaniu kolejne przedsięwzięcia będą kontynuowane w ramach aktywnej współpracy z różnymi instytucjami i rodzicami; jako zapraszanie znanych sportowców do przedszkoli w celu podkreślania ważności sportu dla zdrowia, jak również dokonywania wyborów życiowych, nawet na temat zawodu w przyszłości.

Założono  następujące rezultaty:

• poznanie  przez uczestników pikniku nowych form aktywności sportowych, służących promocji zdrowego stylu życia,
  • zintegrowanie społeczności przedszkolnej,
  • wzrost zainteresowania sportem i zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci,
  • usamodzielnienie dzieci w poznawaniu świata poprzez aktywność eksperymentalną (umysłową),
  • pomysł na aktywne spędzanie czasu wolnego, a zarazem otwarcie umysłu na poszukiwanie rozwiązań w sposób doświadczalny.

W naszym przedszkolu projekt będzie realizowany w następujących terminach:

• zawody sportowe w Głogowie – 20 październik, godz. 8.15 – 13.30
  • „fizyka dla smyka" - harmonogram:

Przedszkole Publiczne Nr 6

Grupa