PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – gr. I, 9.11.2016r.

„Coś wam powiem w tajemnicy, wielki sekret zdradzę wam: lubię chodzić do przedszkola, bo już latka swoje mam. Powiem wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu, że my się czujemy w przedszkolu jak w domu!”

Pasowanie na przedszkolaka jest kolejnym etapem okresu adaptacji dziecka trzyletniego do nowych warunków. Od pierwszych dni pobytu naszych milusińskich w przedszkolu, wszyscy dokładamy wielu starań, aby pokonać dziecięcy stres i zapobiec negatywnym przeżyciom naszych małych KACZUSZEK przy przekraczaniu progu przedszkola. Od pierwszego września minęło już trochę czasu i nasze maluszki nabyły już sporo poczucia bezpieczeństwa i po prostu... dobrze się tutaj czują!

Dzisiejszą uroczystość przygotowały panie: Małgosia Kawula i Ela Słomak, przy współudziale rytmika, p. Krystiana. Dzieci pięknie śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły.

Aż wreszcie nadeszła ta chwila:

„A teraz baczność nasze maluszki, nasze misiaczki, grzeczne pączuszki, na pasowanie naszedł czas. Kochane dzieciaki, jest zwyczaj taki, że pani dyrektor dzieci zwołuje, na przedszkolaka je pasuje”.

Za sprawą p. dyrektor Barbary Machniak i jej „czarodziejskiego ołówka” nasze kochane trzylatki po złożeniu uroczystej przysięgi:

„Ja przedszkolak dzielny,
będę zawsze uśmiechnięty,
będę słuchał swoje panie,
i zjadał całe śniadanie.
Będę grzecznie się bawił
i pilnie się uczył,
żebym mamy i taty
nigdy nie zasmucił”

stały się pełnoprawnymi członkami przedszkolnej społeczności. Były też oczywiście prezenty. Wszystkie dzieci otrzymały z rąk wicedyr. Ewy Bartkowicz oraz swoich pań pamiątkowe dyplomy oraz rożki obfitości.

A po „chwili dla fotoreporterów” przyszedł czas na wspólną pracę. Dzieci wraz z rodzicami mieli zrobić sowę „mądrą głowę”, bo to ona właśnie była motywem przewodnim dzisiejszej uroczystości, o czym pięknie i bardzo aktorsko przeczytała nam p. Ela.

Więcej zdjęć w Galerii...