SMACZNE I ZDROWE – SOKI OWOCOWE! – zajęcia kulinarne w gr. II, 16.11.2016 r.

„Jakie smaczne te jabłuszka, jakie smaczne te gruszeczki i banany, ananasy, winogrona i śliweczki!”

Kolorowo, pachnąco i bardzo, bardzo owocowo było w środę, 16 listopada w grupie ŻABEK. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola całą masę zdrowych pyszności: jabłek, gruszek, pomarańczy, mandarynek, bananów, śliwek i marchewek. Dzieci odgadywały zagadki o nich, tworzyły owocowe kompozycje, rozpoznawały je po smaku i zapachu, dzieliły ich nazwy na sylaby. Następnie dzieci wspólnie z p. Agnieszką Miękisz i p. Halinką obrały i przygotowały owoce. No i wreszcie maszyna poszła w ruch!... Sokowirówka pracowała pełną parą, aby przerobić wszystkie te owoce w przepyszny i zdrowy soczek. Mniam, mniam – to była prawdziwa witaminowa BOMBA!

„Chcesz być silny tak jak smok, owocowy tankuj sok!
Jabłuszkowy, marchewkowy i pomarańczowy - każdy dobry jest i zdrowy!”