FIZYKA DLA SMYKA – 5- i 6-latki z gr. III, IV i V, 17.11.2016 r.

Spotkanie III: „AERODYNAMIKA”

W czwartek, 17 listopada - dzieci z gr. IV i V oraz 5-latki z gr. III wzięły udział w trzecich już zajęciach z cyklu „Fizyka dla smyka” prowadzonych w ramach projektu pn. „Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia” realizowanego przez Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości”.

Tematem tego spotkania była aerodynamika. Dzieci zapoznały się z historią lotnictwa od Dedala i Ikara, aż do statków kosmicznych. Dowiedziały się, na czym polega zasada aerodynamiki i została również zaspokojona ich ciekawość na temat tego, w jaki sposób unosi się balon do góry. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali prezentację multimedialną i brali udział w eksperymentach. Było odlotowo!!!

Bardzo dziękujemy pani Oli z Akademii Nauki w Rzeszowie za przeprowadzenie całego cyklu zajęć w naszym przedszkolu!